Najlepsi Bukmacherzy Polska - Najlepsze Strony z Zakładami Sportowymi 2023

Najlepsi Bukmacherzy Polska

Dowiedz się, jak obstawiać zakłady sportowe i których bukmacherów wybrać. To proste, wystarczy przeczytać nasz przewodnik, w którym wszystko wyjaśniamy.

Najlepsze strony bukacherskie online:

Lista:

 • Vulkan Bet
 • 22BET
 • Mr.Bet
 • N1Bet
 • Mostbet
 • BC.Game
 • Mr Sloty
 • Unibet
 • 10bet
 • 20bet
 • Campeon Bet
 • GG.BET

Zakłady sportowe to doskonała rozrywka, która znana jest ludzkości od bardzo dawna. Chyba najbardziej popularne są w Wielkiej Brytanii. W bardzo dużym skrócie polegają na próbie przewidzenia, jaki będzie wynik danego wydarzenia sportowego. Im jest on bardziej prawdopodobny, tym mniej możesz wygrać i na odwrót. Sport ma jednak to do siebie, że często dzieją się rzeczy absolutnie niespodziewane i to sprawia, że bukmacherzy nie tylko nie splajtowali, ale wręcz mają się coraz lepiej, nawet jeśli gracze kierują się zdaniem największych ekspertów od danej dyscypliny.

Najważniejszą rzeczą są zatem kursy. To one określają, ile wygrasz obstawiając dane wydarzenie oraz jakie według ekspertów z firm bukmacherskich jest ich prawdopodobieństwo. Są one wyrażane w różny sposób, ale weźmy pod uwagę system europejski. Otóż jeżeli walczy dwóch bokserów i są oni mniej więcej równi, to obstawiając trafnie wygraną jednego z nich zwykle będziesz miał do czynienia ze współczynnikiem niecałe 2 i wygrasz prawie drugie tyle ile postawiłeś. Prawie, bo bukmacher też musi coś zarobić. Jeżeli jednak jeden z nich jest faworytem, to kurs na jego wygraną wyniesie np. 1,5, a na słabszego 3. Oznacza to, że jeśli wygra ten pierwszy, a ty to przewidzisz to twoja stawka zostanie pomnożona 1,5x, a w przypadku gdyby wygrał gorzej oceniany, a ty to obstawisz - aż 3x.

Jak zatem widać, stawiając na faworytów można zyskać dość niewiele. Inaczej jednak rzecz się ma, jeśli obstawisz kilka wydarzeń na jednym kuponie. Wtedy współczynniki się mnożą. Jeśli zatem obstawisz trzech faworytów, na których wygrane kurs wynosi 1,50, to twoja stawka zostanie pomnożona 1,5x1,5x1,5 czyli 3,375x. Wychodzi więc na to, że obstawienie trzech faworytów może dać ci podobną wygraną, jak postawienie na jednego słabiej notowanego. Pamiętaj jednak, że wystarczy, że jedno wydarzenie ci „nie wejdzie” i przegrywasz wszystko. Dlatego właśnie istnieją też zakłady systemowe. Często bywają one dość zawiłe, ale chodzi zwykle o to, że możesz obstawić kilka wydarzeń i nawet jeśli pomylisz się przy jednym czy dwóch, to i tak możesz zainkasować wygraną. Oczywiście, jak to w hazardzie, możesz w takim przypadku liczyć na mniejsze pieniądze, jeśli trafnie przewidzisz wszystkie zdarzenia. Zasada jest zatem prosta, im większe ryzyko, tym większa możliwa wygrana i na odwrót. Jest to uniwersalne prawo wszelkich gier hazardowych.

Dawno już minęły czasy, gdy można było obstawiać wyłącznie wygraną i przegraną lub remis. Dzisiaj zakłady sportowe polegają czasem na możliwości obstawienia kilkudziesięciu różnych rzeczy, szczególnie, gdy ma miejsce np. jakiś ważny mecz. Tutaj fantazja bukmacherów naprawdę nie zna granic. Możesz obstawić, ile będzie rzutów rożnych, kto strzeli gola, czy będzie karny, czy sędzia pokaże czerwoną kartkę itd. 

Kim są bukmacherzy i jak u nich grać?

Bukmacherzy to po prostu firmy, w których możesz, najczęściej w stu procentach legalnie, obstawiać wydarzenia sportowe. Są dwie metody grania u nich. Możesz po prostu udać się do punktu jednego z nich, których w miastach jest naprawdę sporo, wypełnić kupon i zgłosić się do kasy. Jest też możliwość zrobienia dokładnie tego samego, z tym, że na stronie internetowej. Ta druga opcja oferuje często więcej możliwości oraz np. zakłady na żywo. Zasada jest jednak jedna, niezależnie od miejsca w którym grasz. Musisz po prostu trafnie przewidzieć jakieś wydarzenie, a najlepiej kilka na jednym kuponie. Nie damy tutaj szczegółowej instrukcji, jak wypełnić kupon, bo to różni się w zależności firmy. Może to na przykład wyglądać tak, że wpisujesz numer danego wydarzenia a następnie 1, x lub 2. 1 oznacza zwycięstwo pierwszej, np. drużyny, x - remis, a 2 - drugiej. Możesz też obstawić 1x, co oznacza wygraną pierwszego zespołu lub remis, x2, czyli drugiej lub remis albo 1-2 czyli brak remisu. Obstawianie przez internet jest zwykle prostsze, bo wymaga jedynie kliknięcia w daną opcję. Oczywiście, to podstawowa forma zakładu, bo mogą być one dużo bardziej skomplikowane, ale elementarna zasada pozostaje niezmienna.

Jakie są podstawowe rodzaje zakładów?

Najprostszym, najbardziej podstawowym rodzajem zakładów jest obstawienie zwycięstwa, remisu lub porażki. Kolejno będą to symbole 1, x lub 2. Można obstawić jeszcze zwycięstwo pierwszej drużyny lub remis (1x), drugiej lub remis (x2) albo brak remisu (1-2). Pamiętajmy, że zwykle chodzi o regulaminowy czas gry, czyli w przypadku piłki nożnej 90 min. Oczywiście jest też możliwość obstawienia zwycięstwa jakiegoś zespołu wliczając w to dogrywkę i karne albo nawet po prostu tego, kto awansuje do następnej rundy. W takim przypadku zaliczka bramkowa z pierwszego spotkania będzie miała decydujący wpływ na kurs. 

Symbole 1,x,2 mogą też oznaczać obstawienie różnych opcji przy niestandardowych zakładach. Zawsze będzie to wyjaśnione. Chodzi tu na przykład o zakłady sportowe typu, czy padnie więcej bramek niż dwie, gdzie 1 może oznaczać, że nie, x, że równo dwie, a 2, że więcej. Na takiej samej zasadzie działa obstawianie wielu innych wydarzeń, np. liczby kartek, rzutów rożnych, autów itd.

1 i 2 może też znaczyć „tak” i „nie”. Chodzi tu na przykład o to, gdy chcesz obstawić, czy dany zawodnik strzeli gola, dostanie kartkę, wystąpi na boisku, znokautuje przeciwnika i wiele, wiele innych. Tak jak już pisaliśmy, wyobraźnia bukmacherów nie ma granic. Ten system obstawiania może też wystąpić, gdy chcesz np. obstawić w jakiej części meczu padnie gol. Generalnie wszędzie tam, gdzie trzeba odpowiedzieć na pytanie, czy coś się zdarzy czy nie.

Jak już pisaliśmy, gdy jedna drużyna czy zawodnik jest faworytem, kurs na jego wygraną jest niższy, więc możesz wygrać dużo mniej. Podaliśmy wcześniej przykład 1,5x, jednak często bywa jeszcze niższy. Jeśli przysłowiowy goliat spotyka się z Dawidem, to kurs na zwycięstwo tego pierwszego bywa tak niski, że w ogólne nie opłaca się tego obstawiać, bo więcej zabierze nam podatek niż zyskamy. Może to być np 1,05x, co oznacza, że z każdych postawiony 100 zł wygrasz tylko 5 zł. I na to jest jednak sposób. Chodzi o tzw. handicapy, czyli mówiąc potocznie „danie forów” słabszemu. Bukmacher zatem zakłada, że jeżeli np. Brazylia gra z Kostaryką, to mecz rozpoczyna się prowadzeniem tej drugiej drużyny 0:2. Dalej możesz obstawiać 1,x lub 2, ale aby wypłacono ci pieniądze za zwycięstwo Brazylii, musi ona wygrać co najmniej 3:0, czyli według założeń bukmachera 3:2. Tak samo rzecz się ma przy wielu innych dyscyplinach sportowych, np. przy koszykówce. Dzięki temu, obstawianie meczu, w którym gra amerykański Dream Team złożony z zawodników NBA ma jakiś sens.

Jak pisaliśmy na początku, generalnie zasada jest taka, że im więcej wydarzeń na jednym kuponie obstawisz, tym więcej możesz wygrać. Jeżeli jednak chociaż jedno z nich źle wytypujesz, przegrywasz wszystko. Są to zakłady akumulowane. Możesz jednak, w zamian za ewentualną mniejszą wygraną, ograniczyć ryzyko i obstawić zakłady systemowe. Polega to w bardzo dużym skrócie, że wygrasz nawet jeśli jeden lub dwa mecze ci „nie wejdą”. Oczywiście wygrana będzie dużo mniejsza, ale nie stracisz wszystkiego. Często możesz np. obstawiać w jednej grupie „pewniaki”, a w drugiej mniej pewne wydarzenia. Przegrasz tylko, jeśli pomylisz się co do tej pierwszej grupy.

Obstawianie na żywo u bukmachera

Bukmacherzy w Polsce od dawna oferują możliwość tzw. obstawiania na żywo. Szczególnie w dobie internetu ta opcja stała się bardzo popularna. Chodzi w bardzo dużym skrócie o to, że możesz obstawiać jakieś wydarzenia w trakcie ich trwania. Bukmacherzy zmieniają kursy po każdej bramce, kartce oraz innych elementach, które zwiększają lub zmniejszają szanse danej drużyny. Trzeba przyznać, że naprawdę potrafi to dać jeszcze więcej adrenaliny. Oczywiście, jak to z zakładami sportowymi oraz ogólnie hazardem bywa, im pewniejsze staje się zwycięstwo danej drużyny, tym mniejsza wygrana, jeśli na nią postawisz. Ktoś mógłby powiedzieć, że jeśli zespół wygrywa 3:0 to warto na niego postawić nawet przy kursie 1,10, że jest to inwestycja z pewnym zwrotem 10%. Bukmacherzy jednak o tym wiedzą. Wiedzą też o tym, że historia futbolu zna dużo bardziej spektakularne zwroty sytuacji, dlatego pozwalają obstawiać w takich sytuacjach i jeszcze nie zbankrutowali.

Z drugiej strony pomyślmy, ile wygrał ktoś, kto w pamiętnym finale Ligi Mistrzów AC Milanu z Liverpoolem z Jerzym Dudkiem w roli głównej obstawiłby po pierwszej połowie zdobycie trofeum przez tych drugich. Takie rzeczy zdarzają się bardzo rzadko, ale zdarzają. Dlatego właśnie cała zabawa ma sens. Oczywiście nie tylko piłkę nożną można obstawiać na żywo, ale większość sportów. Jeżeli jednak prawdopodobieństwo danego wyniku zbliża się do 100% bukmacherzy nie pozwalają go obstawiać. 

Którego bukmachera wybrać w Polsce?

Odpowiedź jest prosta, przede wszystkim legalnego. O legalności świadczy licencja. Daje to przede wszystkim bezpieczeństwo i gwarancję, że twoje dane osobowe i pieniądze są bezpieczne. Sprawia to też, że taki bukmacher znajduje się pod ciągłą kontrolą rządu i jeśli zostanie wykryte oszustwo, np. niewypłacanie wygranych, to straci licencję i będzie odpowiadał prawnie. W innym przypadku możesz nawet zgłosić sprawę na policję, ale wszyscy wiemy, jak łatwo się ukryć w internecie, np. zakładając stronę na serwerze w kraju, gdzie prawo nie działa tak dobrze. 

Kolejną kwestią jest to, że grając u nielegalnego bukmachera sam narażasz się na odpowiedzialność karną. Nie dość, że możesz zostać przez niego oszukany, to jeszcze ukarany przez polski sąd. Poza tym, jeśli uda ci się wygrać duże pieniądze, czego ci życzymy, to jeżeli stanie się tak u legalnego bukmachera, nie musisz ich ukrywać. Jeśli byłby to nielegalny, to np. kupując mieszkanie z dużej wygranej możesz znaleźć się na celowniku Urzędu Skarbowego, który nałoży ci np. 75% podatku od dochodów z nieujawnionego źródła. Pamiętaj też, że to, że bukmacher jest legalny za granicą, nie oznacza, że również na terenie Polski. 

Jeżeli już znajdziesz legalnego w Polse bukmachera, to kolejnym kryterium jest jego oferta. Jeśli chodzi o kursy, to generalnie nie ma jakichś znaczących różnic, każdy z nich chce w końcu zarobić. Przy pojedynczych wydarzeniach mogą się one jednak różnić. Inną kwestią są różne promocje, takie jak bonusy powitalne, cashback itd. Zawsze jednak dokładnie sprawdź warunki takiej oferty, przede wszystkim wymagany obrót. 

Jak obstawiać sport?

Obstawianie zakładów sportowych jest naprawdę banalne, szczególnie, jeśli chodzi o podstawowe sposoby. Jedynym zatem problemem jest to, aby trafnie przewidzieć rezultat danego wydarzenia. Tak jak już pisaliśmy, podstawowy zakład polega zatem na tym, aby obstawić zwycięstwo lub porażkę jakiejś drużyny lub zawodnika, ewentualnie remis. Możesz też na jednym kuponie umieścić kilka wydarzeń, wtedy będzie to zakład akumulowany. W takim przypadku kursy należy pomnożyć, a nie dodać, jednak jeśli chociaż jeden twój typ się nie sprawdzi, przegrywasz wszystko.

Wydarzeń, które możesz obstawić jest jednak naprawdę sporo, czasem przy jednym meczu kilkadziesiąt. Poza oczywistym, czyli wygraną, przegraną lub remisem, może to być np. dokładny wynik bramkowy, ogólna liczba goli, liczba kartek, autów, rzutów rożnych oraz wiele, wiele innych.

Istnieją też zakłady systemowe, które mogą ci dać mniejszą ewentualną wygraną niż tradycyjne, ale w takim przypadku, nawet jeśli jakiś twój typ się nie sprawdzi, i tak coś wygrasz.

Legalni polscy bukmacherzy online

Tak jak już pisaliśmy, najważniejszym kryterium przy wyborze bukmachera online, jest jego licencja, która świadczy o legalnej działalności na terytorium Polski. Jeśli firma jej nie ma, jesteś narażony na różne kłopoty. I to zarówno ze strony nielegalnego bukmachera, któremu powierzasz swoje dane i pieniądze, ale też polskich organów ścigania. Jeśli bukmacher jest legalny, świadczy to o tym, że znajduje się pod kontrolą niezależnych od niego instytucji rządowych i w razie czego nie zniknie gdzieś w zakamarkach internetu.

Zakłady bukmacherskie STS oraz 17 innych firm, gwarantują, że nie będziesz miał kłopotów, a twoim jedynym zmartwieniem może być przegrany zakład. Tych pozostałych 17 to Superbet, forBET, LVBET, Fortuna, TOTALbet, Betters, Fuksiarz, Goplusbet, PZBUK, Betcris, BetX, Etoto, Totolotek, Betfan, Betclic, Betway, Traf.

Bonusy u bukmacherów online

Bukmacherzy online prześcigają się w tym, jak przyciągnąć nowych graczy i zatrzymać starych. Generalnie, ich kursy nie różnią się jakoś specjalnie, więc tym, czym mogą się wyróżnić są różne promocje. Zwykle najkorzystniejsze z nich, to bonusy powitalne. Najczęściej polegają one na tym, że otrzymujesz od bukmachera jakieś pieniądze do pierwszej wpłaty. Zwykle jest to 100%, więc, jeśli wpłacisz np. 1000 zł, drugie tyle otrzymasz na grę zupełnie za darmo. Chociaż zdarza się też coś takiego, jak bonusy bez depozytu. Prawie zawsze jednak będziesz musiał coś wpłacić. Wielu zastanawia się, gdzie jest haczyk? Otóż jest nim przede wszystkim wymagany obrót. Chodzi o to, że otrzymane pieniądze musisz postawić określoną ilość razy i dopiero wtedy, jeśli po drodze ich nie przegrasz, będziesz mógł je wypłacić na swoje konto.

Inną częstą promocją jest cashback. Oznacza on, że określony procent przegranych przez ciebie pieniędzy wraca na twoje konto i możesz za nie znowu zagrać. Tutaj też występują pewne obostrzenia, zwykle nie możesz ich od razu wypłacić. Możesz też skorzystać z pierwszego zakładu bez ryzyka albo środków na grę za polecenie znajomego.

Bukmacherzy prześcigają się zatem w ofertach, ale zawsze podstawowa zasada jest jedna. Koniecznie przeczytaj warunki promocji, tak abyś potem nie był niemile rozczarowany, gdy będziesz chciał wypłacić wygraną, a okaże się to niemożliwie, bo np. nie spełniłeś warunku obrotu albo obstawiłeś wydarzenie, które nie kwalifikuje się do grania za bonusowe pieniądze.

Metody płatności

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy bukmacher oferuje możliwość wpłacania pieniędzy na grę za pomocą kilku lub kilkunastu metod. Podstawowe to oczywiście karta płatnicza, przelew bankowy albo możliwość wpłacenia pieniędzy w punkcie naziemnym. Często dostępne są też jednak e-portfele albo systemy błyskawicznej płatności. Dają one ten luksus, że nie musisz podawać swoich danych bankowych, więc nawet jeśli bukmacher padnie ofiarą ataku hakerskiego, nic ci nie grozi. Zdarza się też, że możesz grać używając kryptowalut. Pamiętaj jednak o zapoznaniu się z zasadami, bo czasem korzystając z określonej metody płatności, nie możesz skorzystać z bonusu.

Które sporty warto obstawiać?

W zasadzie odpowiedź na to pytanie jest prosta, te na których się znasz. Zakłady bukmacherskie tym się różnią od np. automatów do gier, że nie decyduje wyłącznie szczęście i rachunek prawdopodobieństwa, ale też twoja wiedza. Jeśli zatem jesteś specjalistą od danego sportu, masz większą szansę na wygraną niż obstawiając zupełnie w ciemno. Pamiętaj jednak, że typy czołowych ekspertów są publicznie dostępne i bardzo rzadko w pełni się one sprawdzają. 

Najpopularniejszymi dyscyplinami, które można obstawiać bezsprzecznie są te, które mają najwięcej fanów. Na pewno jest to piłka nożna, NBA, siatkówka, boks, tenis, lekkoatletyka itd. Bukmacherzy wychodzą jednak naprzeciw potrzebom graczy i umożliwiają obstawianie całkowicie egzotycznych rozgrywek albo ich niższych klas. Internet sprawił, że oferta może być praktycznie nieograniczona. Możesz zatem obstawić futbol australijski, rozgrywki piłkarzy po amputacji, czyli ampfutbol a nawet e-sport, czyli pojedynki np. w Counter Strike’a. Nie mówiąc już o wydarzeniach specjalnych, takich jak np. wybory.

Obstawiać można zatem prawie, że wszystko. Na stronie każdego bukmachera sprawdzisz co dokładnie. Na pewno na tej liście znajdą się wydarzenia, które przyciągają uwagę kibiców, ale nie tylko. 

Profesjonalne porady dla graczy

Wielu z nas chce się dowiedzieć, jak obstawiać, żeby zwiększyć szansę na wygraną. Podstawowa zasada jest jednak prosta, należy traktować to wyłącznie jako zabawę i grać tylko za tyle pieniędzy, ile możemy przegrać bez żadnego problemu. W skrócie „pożegnać” się z nimi już na starcie. Unikniemy w ten sposób wielu frustracji, a nawet poważnych problemów.

Pamiętajmy, że nigdy nie może być to źródło zarobku i naprawdę niewielkiemu odsetkowi graczy udaje się stale wygrywać znaczące sumy. Nie wymyślono do tej pory zawsze działającego systemu, który sprawi, że na pewno wygrasz. Oczywiście, wielu uważa inaczej, ale dlaczego utrzymują się z jego sprzedaży, a nie rzekomo pewnych wygranych? Gdyby było inaczej, bukmacherzy już dawno by zbankrutowali. To, że mają się świetnie, zawdzięczają pięknu sportu, które sprawia, że nigdy do końca nie wiadomo, jak zakończy się dany mecz czy walka.

Oczywiście, są sposoby, aby zwiększyć szansę na wygraną. Dobrą metodą jest obstawianie wydarzeń, które mają zawyżone kursy. Eksperci firm bukmacherskich też są ludźmi i mogą się po prostu pomylić. Starają się oni dostosować kursy do prawdopodobieństwa wygrania danej drużyny. Jeżeli zatem będziesz obstawiał tylko zawyżone twoim zdaniem kursy, to chociaż nie ma gwarancji wygranej, to masz większą szansę bycia na plusie. To coś, jak móc w ruletce obstawiać dwa pola, a płacić za obstawienie jednego. 

Bardzo ważne jest zatem obliczenie bankrollu. W skrócie są to wszystkie pieniądze, które możesz przeznaczyć na grę. Hazard to rozrywka dla dorosłych, która niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwa, więc bardzo ważna jest samokontrola i ustalanie sobie limitów. 

Zaleca się, aby pojedynczy zakład nigdy nie przekraczał 5% bankrollu. Maksymalną kwotę na pojedynczy zakład można obliczyć następująco: procent bankrollu przeznaczony na jeden zakład podzielić przez kurs, od którego najpierw odejmujemy 1. Czyli np. masz na grę 1000 zł, to 5% będzie wynosiło 50 zł. Jeśli kurs to 3, musisz odjąć od niego 1 i podzielić owe 50 zł przez wynik odejmowania, czyli 2. Wychodzi więc zatem na to, że możesz w tym przypadku obstawić kupon za 25 zł. 

Najczęściej zadawane pytania

Jak wybrać najlepszego bukmachera?

Przede wszystkim zawsze sprawdź, czy jest on legalny, czyli czy posiada licencję. To kluczowe, bo inaczej możesz stracić pieniądze, twoje dane osobowe mogą dostać się w niepowołane ręce, a dodatkowo możesz mieć problemy z prawem. Pamiętaj, aby bukmacher był legalny w Polsce, a nie tylko za granicą. Kolejną rzeczą są promocje i oferty powitalne. Sprawdź, które z nich są najlepsze, jednak koniecznie przeczytaj wszystkie warunki, bo może okazać się, że nie wszystko złoto co się świeci. Ważne jest też, aby bukmacher oferował obstawianie wydarzeń, które cię interesują, ale z tym nie powinno być problemu.

Jak odebrać bonus?

Każdy bukmacher publikuje instrukcję mówiącą, jak skorzystać z bonusu. To ważne, bo jeśli nie zrobisz tego w odpowiednim momencie, możesz go stracić. Zawsze zatem przeczytaj wszystkie warunki, a jeśli będziesz miał jakiekolwiek wątpliwości skontaktuj się z obsługą klienta.

Jaka jest najlepsza legalna firma bukmacherska w Polsce?

W Polsce działa 18 legalnych w naszym kraju firm bukmacherskich. Jeśli chodzi o kursy, to nie różnią się one jakoś szczególnie między sobą, bo każda z nich chce zarobić. Sprawdź zatem, jakie mają promocje i, która z nich odpowiada najlepiej twoim potrzebom.

Dlaczego powinienem wybrać licencjonowanego bukmachera?

Licencja to absolutna podstawa. Świadczy ona o tym, że bukmacher działa legalnie i znajduje się pod stałą kontrolą. Twoje dane osobowe i pieniądze są zatem bezpieczne, a jedynym zagrożeniem jest przegrana. Dodatkowo wybierając bukmachera z polską licencją nie musisz się obawiać konsekwencji prawnych i utraty wygranych.

Jak obstawiać sport?

Obstawianie sportu jest niezwykle proste. Jeśli chodzi o podstawowy rodzaj zakładu, to musisz przewidzieć, czy wygrają gospodarze, goście, czy będzie remis w regulaminowym czasie gry. Możesz też próbować przewidzieć różne inne wydarzenia, takie jak liczba kartek czy rzutów rożnych.

18+ Graj odpowiedzialnie http://www.anonimowihazardzisci.org/